עמוד הבית האילוף השלם מבט הכלב התנהגות משמעת חינוך גורים

 
 

חשיבות המשמעת באילוף הכלב 

הכלבים מתקשרים בינהם בשפה הדומה לשפת הזאבים אבותיהם: זוהי שפה עשירה המורכבת מקולות, ריחות ושפת גוף. הכלבים מעבירים באמצעותה מצב רגשי, דרישות, רצונות ויחסים חברתיים.

בגיל חצי שנה הגורר סיים את התפתחותו המוחית ורמת החשיבה שלו מגיעה משתווה לחשיבה של כלב בוגר.  אך כבר החל מגיל 6 שבועות הכלב יכול לקשה בין גירויים, בגיל צעיר מוחו "חלק" והוא לומד בקלות ויעילות ולכן ניתן ומומלץ ללמד את הגור את כל פקודות המשמעת כבר עם הגעתו  הבייתה, תוך התחשבות במגבלותיו של הגור.

כלב יכול להבדיל ולזהות בקלות למעלה מ-100 מילים, בתנאי שתהיינה קשורות לפעולה או חפץ מוחשי (ולא רגשות או זמנים). לימוד משמעת בסיסית הוא בעצם הקניית שפה ותקשורת אחידה ומובנת בין כלב למשפחתו, משמעת מסייעת לכלב להבין מה מצופה ממנו, עוזרת בשמירה על בטחונו, מסירה ממנו מתחים רבים ומקלה עליו למצוא את מקומו הנכון במשפחתו החדשה.

הפקודות הבסיסיות שאלמד את כלבכם הן: "שב" "ארצה" "רגלי" "הישאר" "למקום" "אליי" ו "לא". בנוסף אלמד את הכלב לטייל ברצועה רפוייה, לעצור בשפת המדרכה ולא לרדת לכביש ללא אישור, לא להתפרץ מדלת פתוחה ללא אישור וכן התנהגויות שונות וספציפיות לפי הצרכים של המשפחה למשל: ניתן ללמד כלב לנגב את הפה לאחר שתיית מים, עוזר מאוד לכלבים שמטפטפים או מריירים בבית, לא לעלות על ספות, שטיחים ומיטות, ללכת למקום כשמגיעים אורחים, להגיע לבעלים כשמבחין בחתול וכל התנהגות שתעזור לכלב להשתלב בחיי העיר והבית.

ניתן ללמד זאת כל כלב, גם בגיל מבוגר, מבלי להשתמש כלל באביזרי אילוף כוחניים כדוגמת קולר חנק או דוקרנים, אלא באמצעות פרסים/ מניעת פרסים והרבה מאוד סבלנות. האילוף מתבצע בתנאי פנסיון או בבית הלקוח, בהתאם לצרכי הכלב והמשפחה תוך שיתוף מלא של כל המשפחה בתהליך אילוף הכלב ובשיעורי האילוף.
 

                                                     
 

 

צור קשר במיילקישורים