עמוד הבית האילוף השלם מבט הכלב התנהגות משמעת חינוך גורים

 
 

תהליך האילוף השלם


האילוף השלם הי שיטה שפותחה ע"י אבנר רז מבית הספר לאילוף "הלוחש לכלבים" שבו הוכשרתי.

במשך 15-20 שנים האחרונות, חלו התפתחויות ושינויים מהותיים בגישה לגידול וחינוך כלבים ופותחו שיטות חדשות לעבודה עם כלבים ולפתרון בעיות התנהגות.

למרות שמרבית הכלבים למדו מהר מאוד כיצד להימנע מהכאב החד והמבהיל של רצועת מתכת החוסמת את דרכי הנשימה שהשימוש בה היה נהוג בשיטות האילוף הישנות, אני מציעה בתוקף שתחסכו מכלבכם את הטראומה הזו.

תהליך אילוף הכלבים בשיטת האילוף השלם מתבצע תוך הבנת נקודת מבטו של הכלב על העולם ונותנת תיקון אמיתי ויסודי לבעיות התנהגות נפוצות אצל כלבים החיים עם להקת-אדם.

בשיטת האילוף השלם אין שימוש באלימות פיזית או מילולית כלפי הכלב, כלב שחווה יחס משפיל מהאדם הנוהג אותו יאבד את אמונו בבעליו ויפתח פחדים וטראומות לכל חייו.

כלב שה
תחנך במכות לא יהיה מסוגל לגלות אהבה כנה או כבוד כלפי בעליו, לא יבצע דרישות מפי אנשים שלא מסוגלים "לגבור" עליו מבחינה פיזית ויתנהג כראוי רק בנוכחות המעניש.

שיטת האילוף מושתת על התניות ומתבססת על תיאוריות פסיכולוגיות של למידה. שינוי ההתנהגות של הכלב יתרחש כתהליך של למידת התנהגות חליפית נכונה ומותרת.

בשיטת האילוף השלם הכלב ילמד את מקומו ותפקידיו הנכונים בתוך המשפחה, בצורה זו הבעיות יטופלו מן השורש וההתנהגות ההרסנית תעלם לחלוטין.

תכנית האילוף נבנית בפגישת אבחון המתקיימת בסביבה הטבעית של הכלב, במהלכה נבדק אופיו של הכלב ונבחנת האינטראקציה שלו עם בני המשפחה.

בהתאם לסוג הטיפול ולציפיות המשפחה נבחרת אחת התכניות הבאות: אילוף בפנסיון-  במהלכו מנותק הכלב מביתו, ממשפחתו ומהרגליו הישנים לתקופה של שלושה שבועות, בהם הוא לומד את פקודות משמעת והרגלים חדשים ואחריהם מוחזר הכלב המאולף לבית "חדש" עם גבולות חדשים, חוקים חדשים וסדר יום חדש.

 תכנית אילוף בבית- המורכבת מ 8-12 שיעורים, חלקם רק עם הכלב וחלקם בשיתוף כל בני המשפחה.

תהליך האילוף נמשך למעשה שלושה חודשים נוספים בהם מתקיימים מפגשי מעקב עם המאלפת והמשפחה מקבלת הדרכה וייעוץ לגבי פתרון בעיות התנהגות של הכלב.
 

 


 

 

צור קשר במיילקישורים