עמוד הבית האילוף השלם מבט הכלב התנהגות משמעת חינוך גורים

 
 

גור חדש בבית

מזל טוב, עשיתם את הצעד, צירפתם למשפחתכם חבר חדש!
אם מעורב או גזעי, פחדן או עצמאי, גדול או ננסי, ביישן או חברותי, פחוס או פרוותי כנוע או שתלטני, הוא מגיע אליכם אחרי שהופרד לראשונה מאחיו ומאימו והוא מבולבל וגם מלא מוטיבציה להשתלב במשפחתו החדשה.

על מנת לסייע לו בהשתלבות זה לא מספיק שתאהבו את הגור החדש עליכם גם לחנכו, לנתב את התנהגותו לכיוונים רצויים, לרסן התנהגות לא רצוייה וללמד אותו מה מצופה ממנו במצבי היומיום (טיולים, כניסת אורחים, צרכים, נסיעה ברכב ועוד...) כך נמנע ממנו מראש להכנס לסיטואציות בעייתיות מבחינתנו. 

עד גיל 6-7 שבועות הגור גדל עם אימו ואחיו ומהם למד את שפת הכלבים ואת חוקי חברת הכלבים. עלינו לאפשר לכלב להשלים את התקופה הזו בחברתם אחרת הוא עלול לסבול מקשיים בתקשורת ובחברות עם כלבים אחרים בבגרותו.

בגיל זה מוחו של הגור פתוח ללמידת דברים חדשים והוא זוכר את כל מה שהוא לומד, לטוב ולרע. כשנכנס לביתו החדש הוא מתרגל בקלות לחיים בחברת בני האדם.

איך נמנע מהגור, שלא יודע כלום, מלהסתבך בצרות? איך נמנע ממנו לחוות פחד ממצבים חדשים? איך נלמד אותו להתאפק? איך ילמד להיות לבד? ומה אסור ללעוס?  ואיך מטיילים ברצועה?

תיחום:
חשוב לתחום לגור מקום בתוך הבית בעזרת גדר- ממש כמו לול לתינוק. התיחום ישגיח על הגור כשאתם לא בסביבה וימנע ממנו ללמוד התנהגויות מזיקות כגון הרס, כרסום, גניבת אוכל, בריחה ולהזיק לבית. בתוך התיחום נניח את קערות האוכל והמים של הגור ומקום מרופד לשינה. לגור מותר להסתובב מחוץ לתיחום רק תחת השגחה.

חינוך לצרכים:
עליכם להוציא את הגור לעשיית צרכים בתכיפות. זיכרו שהשלפוחית שלו קטנה מאוד והוא לא יכול להתאפק יותר מגילו בחודשים ועוד שעה (גור בן 3 חודשים יכול להתאפק עד 4 שעות).  שבחו אותו כשיעשה את צרכיו בחוץ ואל תכעסו עליו אם "ברח" לו בבית, הגור לא יבין על מה אתם כועסים והוא עלול לפתח פחד ממכם.

אם אתם משאירים את הגור לבד להרבה שעות רפדו את רצפת התיחום ב-3 שכבות של עיתונים, אם תשאירו את השכבה התחתונה הרטובה, הגור ילך להשתין באותה מקום בעיתון בפינה של התיחום ותוכלו במהרה לצמצם את השטח המכוסה לפינה אחת, זיכרו שהעיתונים לא מלמדים את הגור להתאפק אלא מלמדים אותו לעשות על מצע מסויים (ולא על הרצפה למשל).

ניתוב:
השאירו צעצוע או שניים בתוך התיחום והחליפו אותם מידי יום, מומלץ לתת לגור עצם בקר חלולה אותה ניתן למלא מידי יום בצ'ופר מתחלף, ככה הגור יהיה עסוק מאוד כשלא תהיו לידו בפעילות חיובית, מתגמלת ומעייפת ותקלו עליו מהקושי שבפרידה מכם והשהייה לבד. ניתן להשאיר לגור רדיו בכדי שלא ירגיש בדידות ולא יתרכז ברעשים שבחוץ.

לקביעת פגישת אבחון וייעוץ התקשרו 054-6441241

 

 

 

 

 

צור קשר במיילקישורים