עמוד הבית האילוף השלם מבט הכלב משמעת התנהגות חינוך גורים

 
 

פתרון בעיות התנהגות בכלבים

נבחנות טורדנית, השתנה כניעתית, תוקפנות, כרסום חפצים, חפירת בורות בגינה, כרסום עצמי ועוד, הם לרוב ביטויים של מתח ותסכול אם כי במקרים מסויימים חפירות למשל יכולות לנבוע גם גם מתכונות תורשתיות טבעיות של הכלב.

כשאנחנו מכניסים כלב לתוך המשפחה עלינו להבין כי הוא צאצא של זאב ומכיל דחפים ורפלקסים של חיית בר. כלב שחי בעיר ובבית נדרש להתאפק ולעכב הרבה מהיצרים הטבועים בו למשל יצר הציד, יצר התנועה יצר החופש וכו' כאשר יצר מעוכב לא מנותב להתנהגות מותרת וחיובית, הדחף הופך למתח שמשתחרר בהתנהגות הרסנית.

עליכם להבין כי אף כלב לא עושה לכם "דווקא", הוא לא מעניש אתכם ולא מנסה ללמד אתכם "לקח". התנהגות זו של הכלב היא רפלקסיבית כלומר שאינה רצונית ומצביעה על תסכול ומתחים איתם הכלב מתמודד.

בטיפול בבעיות התנהגות יש ראשית להבין איזה יצר מעוכב גורם לתגובה הבלתי רצויה ולתת לו אלטרנטיבה מתאימה. מסיבה זו לכל כלב דרוש פתרון אחר אשר מותאם לאופיו, למאפייני הגזע ולמתחים האינדיבידואלים איתם הוא מתמודד.

טיפול ההתנהגותי בכלבים כמו באנשים (טיפול נפשי) הוא אינו תרופת פלא אלא תהליך ממושך האורך זמן, של התאמת הכלב לסביבה והסביבה אל הכלב ע"י בניית תקשורת נכונה של המשפחה עם הכלב ושינוי התנהלות הכלב בבית ועם המשפחה.
 

לקביעת פגישת אבחון וייעוץ התקשרו 054-6441241

 

 

צור קשר במיילקישורים